Witajcie na blogu!

Drodzy Biegacze, Przyjaciele Ultramaratonu!

Witajcie na naszym blogu poświęconym PGE Ultramaratonowi Nadbużańskiemu! Z radością rozpoczynamy naszą wspólną podróż ku piątej edycji biegu, który odbędzie się 16 września 2023 roku w urokliwym Mielniku (woj. podlaskie.)
W tym roku oferujemy Wam trzy dystanse do wyboru: Szmergiel 68 km, Chazior 40 km oraz Szpurt 16 km, który docenią także miłośnicy Nordic Walking. Nasza oferta to jednak coś więcej niż wyłącznie bieganie. PGE Ultramaraton Nadbużański to przede wszystkim urokliwe krajobrazy, niesamowita atmosfera oraz wyjątkowy klimat regionu.

Myślimy również o najmłodszych. Dla nich przygotowaliśmy biegi dla dzieci (Piston). To doskonała okazja do spędzenia aktywnego czasu dla całej rodziny.

Piękno nadbużańskiej przyrody
Nasz ultramaraton to prawdziwa perełka dla miłośników sportu i pięknych krajobrazów. Trasa wiedzie wzdłuż najpiękniejszej rzeki w Polsce – rzeki Bug. W trakcie biegu zobaczycie takie ciekawostki jak cerkiew w Koterce, Górę Rowską, Górę Uszeście, odkrywkową kopalnię kredy czy Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy “Głogi”. To niesamowite doświadczenie, które pozwala docenić urok podlaskiej przyrody.

Gościnność i smaki Podlasia

Jest nam niezmiernie miło, że możemy gościć Was w naszym regionie. Gościnność to jedna z naszych najważniejszych wartości. Zależy nam, abyście poczuli się u nas jak w domu.

Na punktach odżywczych czeka na Was prawdziwy festiwal smaków. Regionalne jedzenie to idealne połączenie tradycji i nowoczesności. Nie zabraknie tu także punktów kibicowania, które dodadzą Wam energii i motywacji w kluczowych momentach biegu.

Na finał Ultramaratonu zapraszamy wszystkich na “Kartacz Party”, czyli integracyjne spotkanie przy najlepszych podlaskich kartaczach. To będzie doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości i podzielenia się wrażeniami po zakończonym biegu.

Do zobaczenia 16 września br. w Mielniku! Czekamy na Was z otwartymi ramionami, pełni entuzjazmu i gotowi na sportowe wyzwania.

Na naszym blogu znajdziecie ciekawostki związane z biegiem, a także wiele praktycznych porad. Zachęcamy Was do aktywnego udziału – czytajcie, komentujcie, dzielcie się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wasza obecność i zaangażowanie są dla nas niezwykle cenne!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *